جزییات خبر

برای اولین بار در کشور

تست نشر صوتی (اکوستیک امیشن) در مخازن یکی از جایگاههای cng

(سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۵:۲۶

برای اولین بار در کشور متخصصان داخلی موفق به تست نشر صوتی (اکوستیک امیشن) بر روی مخازن CNG مستقر در یکی از جایگاههای شرکت نفت استان البرز شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت استان البرز ابراهیم توسلی مدیر شرکت نفت استان البرز در این باره گفت: از تست نشر صوتی (اکوستیک امیشن) می توان برای تشخیص و موقعیت معیوب در مخازن CNG استفاده کرد، این تست یک روش نوین و پیشرفته در زمینه تستهای غیر مخرب است که در محدوده گسترده ای از جمله بازرسی مخازن تحت فشار فلزی، سیستمهای لوله کشی ، راکتورها و... قابل استفاده است.
توسلی بیان داشت: این تست بصورت پایلوت برای اولین بار در جایگاه دو منظوره زنگنه و با حضور نمایندگانی از سازمان استاندارد ، بازرسی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ، CNG شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز و مجری طرح انجام و مقرر شد صحت سنجی تست اکوستیک امیشن با مقایسه سایر تستهای مرجع مورد بررسی قرار گیرد.
توسلی در ادامه گفت: درحال حاضر تست هیدرو برای مخازن انجام می شود که برای آن باید کلیه مخازن در جایگاه باز و به شرکت های تست کننده منتقل و پس از تایید مجددا به جایگاه ارسال و نصب گردد اما در روش" اکوستیک امیشن" انجام تست در محل صورت می گیرد و نیاز به جابجایی مخازن ، صرف هزینه و زمان زیاد نیست.


تست مخازن

 تست مخازن2
تست مخازن1

تست مخازن3

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


کرج- میدان طالقانی- به سمت کوه نور- بالاتر از دادگستری- شرکت ملی
پخش فرآورده های نفتی ایران(منطقه البرز)

مرکز تلفن منطقه : 4-02632542501