پنج شنبه۱۴ اَمرداد ۱۴۰۰

جزییات خبر

استفاده از گازمایع (LPG) در سبد سوخت حمل و نقل ممنوع است

(یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰) ۱۰:۱۳

مصرف سوخت گازمایع یا همان کپسول LPG توسط خودروها به دلیل ایمن نبودن و به خطر افتادن جان مردم ممنوع می باشد و به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز، سرپرست روابط عمومی این شرکت گفت: میزان مصرف گاز مایع در استان البرز بیش از نیاز واقعی عرضه می شود و این سوخت فقط برای مصارف پخت و پز تعریف شده است و توزیع آن به عنوان سوخت خودروها ممنوع است.
قلندرزاده ادامه داد: جامعه هدف سوخت گاز مایع (LPG) خانوارها و مصرف کنندگان صنفی و صنعتی هستند که دسترسی به گاز شهری نداشته و می بایست از گاز مایع استفاده کنند؛ شناسایی این مصرف کنندگان با مراجعه به سامانه https://newtejaratasan.niopdc.ir فراهم شده و می بایست اطلاعات درخواستی را در آن بارگذاری کنند.

 

ثبت نام LPG


گاز فشرده طبیعی (CNG) مناسبترین سوخت برای خودروها

 
قلندرزاده با اشاره به اجرای طرح دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی برای استفاده بیشتر شهروندان از گاز فشرده طبیعی (CNG)، گفت: با وجود 52 باب جایگاه CNG در سطح استان، زیر ساخت های لازم برای افزایش جایگاههای سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه البرز وجود دارد و از مشارکت بخش خصوصی و عمومی برای سرمایه گذاری در احداث جایگاه بویژه در نقاط مرکزی شهر کرج استقبال می شود.

مالکان خودروهای عمومی (انواع تاکسی و وانت بار) می‌توانند با مراجعه به سایت gcr.niopdc.ir اقدام به ثبت‌نام و نوبت‌گیری در کارگاه‌های تبدیل کنند.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید
map
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.